oświetlenie DALI, systemy sterowania oświetleniem, lampy led przemysłowe DALI, lampy ledowe przemysłowe, lampy przemysłowe led producent

Co to jest – oświetlenie sterowane DALI?

Oświetlenie LED w systemie sterowania DALI nabiera coraz większej popularności wśród użytkowników. Rosnące ceny energii elektrycznej powodują, że użytkownicy wykorzystują systemy sterowania oświetleniem umożliwiający wykorzystanie światła dziennego.

Sterowanie oświetleniem za pomocą systemu DALI jest w pełni automatyczne. Strumień świetlny lampy automatycznie się zmniejsza i zwiększa w zależności od potrzeb. Ilość dozowanego sztucznego światła z lampy LED uzupełnia ilość wpadającego światła naturalnego. W ten sposób lampy LED cały czas utrzymują zadane natężenie. Aby niepotrzebnie nie marnować energii, kontroler załącza sztuczne światło tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, i tylko w niezbędnej ilości.

Jeśli chcesz dostosować charakter oświetlenia do indywidualnych wymagań i przeznaczenia pomieszczenia, lampy LED w systemie sterowania DALI będą idealnym rozwiązaniem. Systemy sterowania są stosowane zarówno w halach produkcyjnych, magazynach, jak i w biurach oraz obiektach użyteczności publicznej. System sterowania można stosować wszędzie, gdzie jest możliwość wykorzystania światła dziennego. W ten sposób można znacząco obniżyć zużycie energii elektrycznej, ponieważ w ciągu dnia lampy tylko uzupełniają światło naturalne. Oznacza to, że zużycie energii w ciągu dnia jest do 90% niższe od nominalnego.

Zastosowanie interfejsu DALI do sterowania oświetleniem LED pozwala nie tylko dopasowywać pracę systemu oświetleniowego do wymagań użytkownika, ale również znacząco zredukować zużycie energii przeznaczonej na cele oświetleniowe. System DALI oferuje możliwość regulacji natężenia, automatycznie naśladując naturalny cykl światła dziennego. Dlatego każdy system oświetlenia w opcji sterowania DALI projektujemy indywidualnie w zależności od oczekiwań użytkownika. Wszystkie oprawy oświetleniowe LED produkcji LEDBERG występują zarówno w opcji DALI, jak i w opcji standard. W ten sposób użytkownik może wybrać system oświetlenia najbardziej dostosowany do jego potrzeb.

Jak zamówić lampy w systemie DALI?

Jeśli jesteś zainteresowany zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej dzięki zastosowaniu systemu sterowania oświetleniem DALI, skontaktuj się z nami:

Adres e-mail: info@ledberg.pl

Telefon: 790 700 116